Atlas Çocuk 2Atlas Çocuk 2 arşiv >>

Atlas Çocuk Mayıs Sayısı Çıktı!

Bu ay senin için çok özel bir sayı hazırladık!

Ne yazık ki pek çok hayvan türü, doğada yok olma tehlikesiyle karşı karşıya. Kaplanlar da bunlardan biri. Bu görkemli hayvanların dünyasına biraz daha yakından bakmak ister misin?

Gece vakti gökyüzüne baktığın zaman ne kadar az yıldız görebildiğine dikkat etmiş miydin? Sence şehirlerdeki ışıklar, tıpkı hava ya da su kirliliği gibi bir kirlilik çeşidi olabilir mi?

Zaman Makinesi bu ay bizi tarih boyunca pek çok savaşa tanık olmuş Antik Troya kentine götürüyor. Bu savaşlardan birinin arkasında bir aşk hikâyesinin yattığını biliyor muydun?

Kakaonun ismi nereden gelir? Quetzal kuşu neye benzer? Maya coğrafyasında renkli bir yolculuğa çıkmaya hazır mısın? Guatemala ve Meksika'da yaşayan Maya çocuklarının, güzelliklerle mayalanmış renkli dünyalarını gezgin yazarımız Buket Şahin anlattı.

Eriyen saatler, yanan zürafalar, uçan tabak ve bardaklar… Sence ünlü ressam Salvador Dali’nin yalnızca resimleri mi sıra dışıydı? Tuhaf bıyıklarını ve ilginç huylarını saymazsak belki… Bakalım onunla tanıştığında sen ne düşüneceksin!

Bu ayın Atlas Çocuk hediyesi, çokça hayal kurup bolca hikâye anlatman için, birbirinden eğlenceli hikâye küpleri! Acaba hikâye küplerini kullanarak bizi hangi diyarlara götüreceksin?

İlk saatler neye benziyordu? Aydınlanma Çağı’nda neler oldu? Karada yaşayan balık olur mu? Suyu bileşenlerine ayrıştırmak zor mu? Bir sürü şaşırtıcı bilgi, çılgın deneyler, ödüllü yarışmalar ve eğlenceli oyunlar için sayfaları çevirmeye başla!

En yakın kitapçıdan, bayiden ya da marketten hemen bir Atlas Çocuk al ve keyfini çıkar!

Yayın Kodu: 9772148005211

Formatı: Okul Çağı

Cinsiyet: Kız - Erkek

Yaş: 8 - 12 yaş

Periyot: Aylık